Beypazarı
target english

Kaya: Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın oğlu gazi mi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kaya: Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın oğlu gazi mi
Abone ol
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın katıldığı bir televizyon programında "FETÖ'cü müsünüz?" sorusuna yanıt verirken, “…Ailemin tamamını Atatürk Havalimanı'na çağırdım, oğlum Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçerken yaralandı, gazi oldu" açıklamasını yapması ve açıklamasının ardından oğlu Furkan Kınık’ın gazi olmadığına ilişkin haberlerin gündeme gelmesi üzerine,

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın katıldığı bir televizyon programında "FETÖ'cü müsünüz?" sorusuna yanıt verirken, “…Ailemin tamamını Atatürk Havalimanı'na çağırdım, oğlum Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçerken yaralandı, gazi oldu" açıklamasını yapması ve açıklamasının ardından oğlu Furkan Kınık’ın gazi olmadığına ilişkin haberlerin gündeme gelmesi üzerine, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına bir soru önergesi verdi.

Genel Başkan Yardımcısı Kaya’nın önerge ile ilgili açıklaması şöyle:

“Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın, Elazığ depreminin hemen ardından yaptığı para yardımı çağrısı ve Başkentgaz’ın Kızılay’ı kullanarak Ensar Vakfı'na 7 milyon 925 bin dolarlık bağış yapmasına ilişkin, "Vergi kaçırmak başkadır, vergiden kaçınmak başkadır" açıklaması kamuoyunda büyük tepki çekmiştir.

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, son olarak da katıldığı bir televizyon programında "FETÖ'cü müsünüz?" sorusuna yanıt verirken, “…Ailemin tamamını Atatürk Havalimanı'na çağırdım, oğlum Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçerken yaralandı, gazi oldu" açıklamasını yapmıştır.

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın açıklamasının ardından, oğlu Furkan Kınık’ın gazi olmadığına ilişkin haberler gündeme gelmiştir. Konunun kamuoyunda tartışılması ve hassasiyeti nedeniyle, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını için TBMM Başkanlığına bir soru önergesi verdim.

Soru önergesinde şu dört soruyu sordum:

1.   Furkan Kınık 15 Temmuz gazisi midir?
2.   Furkan Kınık’a gazilik maaşı başlanmış mıdır?
3.   Furkan Kınık’a gazilik unvanı verilmişse, neden verilmiştir?
4.   Furkan Kınık “gazi” değilse, babası tarafından kamuoyuna gazi olduğunun açıklanması suç değil midir? Bu konuda bir inceleme başlatılmış mıdır?

Sahte gazilik unvanı kullanılarak kamuoyunda algı yaratılmasına, sahte beyan ve belgelerle gazilik unvanı alınmasına asla izin vermeyeceğiz. Vatanı, milleti için canını ortaya koyan gerçek gazilerimizin haklarını her koşulda savunacağız.”


Ağbaba: Bazı siyasetçiler depremi PR çalışmasına dönüştürdülerÖnceki Haber

Ağbaba: Bazı siyasetçiler depremi PR çal...

Arama-kurtarma çalışmalarına destek verecek AFAD ve Jandarma ekipleri Van'daSonraki Haber

Arama-kurtarma çalışmalarına destek vere...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar