Beypazarı
target english

Kılıçdaroğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kılıçdaroğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı
Abone ol
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı yayınladı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 19 Mayıs Kutlama mesajı şu şekilde:

Mustafa Kemal Atatürk’ün, gençlere emanet etmek üzere, Cumhuriyet düşüyle çıktığı yürüyüşün, 19 Mayıs 1919’un 101. yıldönümündeyiz.

16 Mayıs 1919’da Dersaadet’ten ayrılarak Samsun’a doğru yola çıkan Mustafa Kemal Atatürk, ardından gelen idam fermanını halkın vicdanına sığınarak yırtıp atmış, bağımsızlık için ölümü dahi göze almıştır.

Bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs; emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı, onurlu bir direniştir. En karanlık gecede dahi yanan umut ışığıdır. 101 yıl önce parlayan bu ateş, bugün dahi güzel ülkemizin geleceğini aydınlatmaktadır.

Kovid-19 salgın hastalığının yaşandığı bugünlerde, sağlık sorunlarının yanı sıra, Saray iktidarının neden olduğu ekonomik buhran ile de karşı karşıyayız.

Ancak unutmayın ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir ülkedir. Aklın ve bilimin ışığında, güçlü bir toplumsal dayanışma ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Dolayısıyla, bu ülkenin evlatlarının, hiçbir zaman umutsuz olmaya hakkı yoktur. Özellikle de gençlerimizin...

Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu eşsiz günü hediye ettiği gençlerimize, geleceğimizi de emanet etmiştir.

Gençlerimizin de bu inançla hareket etmesi, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkemizden taviz vermeden, ülkemizin yarınlarını inşa etmesi gerekir.

Dün Samsun’da bağımsızlık, bugün Adana’da “hak, hukuk ve adalet” mücadelesi veren gençlerimizi, hiçbir kuvvetin yıldıramayacağı bilinmelidir.

İnanıyorum ki onlar, aynı azim ve kararlılıkla, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağımız yarınların da yılmaz savunucusu olacaktır.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!


Akşener'den Videolu 19 Mayıs MesajıÖnceki Haber

Akşener'den Videolu 19 Mayıs Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 19 Mayıs MesajıSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 19 Mayıs Mesaj...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar