Beypazarı
target english

Kılıçdaroğlu'ndan TTB Ziyareti Sonrası Açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kılıçdaroğlu'ndan TTB Ziyareti Sonrası Açıklama
Abone ol
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipler Birliği'ni (TTB) ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, 41 hekimin korona virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipler Birliği'ni (TTB) ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, 41 hekimin korona virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipler Birliği'ni (TTB) ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, son günlerde açıklamaları nedeniyle eleştirilen TBB'ye destek açıklaması yaptı. 

Ziyaretinde hayatını kaybeden sağlık çalışanları hakkında açıklamada bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, 97 sağlık çalışanı hayatını kaybettiğinin 41 tanesinin hekim olduğunu belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu şu açıklamalarda bulundu:

Hepimiz sağlık çalışanlarını alkışladık. Ama ne olduysa birden sağlık çalışanları suçlu oldular. Neden? Çünkü insanlara doğru bilgi veriyorlar.

Dolayısıyla halkın sağlığı tehlikede ve gerçekten bir fırtına geliyor. Önlem alın dedi sağlık çalışanları. Vay sen misin fırtına diyen? Ya kim diyecek? Bunlar itiraz etmeyecek de kim uyaracak?

Olay bir sağlık sorunu olduğuna göre burada söz sahibi olanlar da sağlık çalışanları ve odalardır. Buradaki insanlar suç işlemiyor, tam aksine halkın sağlığını tehlikeye atan yöneticileri uyarıyorlar.

Sağlık çalışanları 'Önlem alın' dediği için suçlu oldu. Sağlık çalışanları günün 24 saati çalışıyor. Hangi politikacı günde 24 saat çalışıyor?

TTB suç işlemiyor, yöneticileri uyarıyor. Baştan bir strateji belirlemesi gerekiyordu iktidarın. Salgının önlenmesi gerekiyordu, yaptılar başta, sokağa çıkma yasağı, okulların kapatılması gibi. Ama bu kararların doğuracağı bir şey vardı, işsizlik ve arkasından yoksulluk. Hükümetin buna da çözüm üretmesi gerekiyordu. 

Verileri bir siyasetçi değil bilim kurulu açılayacaktı. Alınması gereken önlemleri bir siyasetçi değil, bilim kurulu açıklayacaktı. Bunların hiçbirisi yapılmadı. 

Kahveler açık. Güzel. Ama kağıt oynamak yasak. Vatandaş kahveye niye gitsin o zaman? Oysa önlem alabilirsiniz. Dersiniz ki, her oyunda sıfır yeni kağıt açacaksınız. Ama bunu düşünemiyorlar. Akıllarına bile gelmiyor.


Bakan Selçuk'tan EBA AçıklamasıÖnceki Haber

Bakan Selçuk'tan EBA Açıklaması

CHP Heyetinden TBMM Başkanı Şentop İle Berberoğlu GörüşmesiSonraki Haber

CHP Heyetinden TBMM Başkanı Şentop İle B...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar