Beypazarı
target english

Kırklareli Valisi Osman Bilgin Koronavirüse Yakalandığında Neler Yaşadığını Anlattı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abone ol
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, koronavirüs sürecinde yaşakdıklarını ve alınan tedbirleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya platformundan gerçekleştirdiği canlı yayında anlattı.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, koronavirüs sürecinde yaşakdıklarını ve alınan tedbirleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya platformundan gerçekleştirdiği canlı yayında anlattı.

Salgın sürecinde dikkat edimesi gereken noktalara değinen Vali Bilgin, kentte koronavirüs ölen 28 kişiden 10’unda D vitamini eksikliği olduğunu söyledi. Vali Bilgin, bu konuda vatandaşların mutlaka hem kendileri hem de çocuklarının D vitamini alması gerektiğini belirtti.

Salgın sürecinde vatandaşların dikkat etmesi gereken noktalara değinen Vali Bilgin, kentte corona virüsünden ölen 28 kişiden 10’unda D vitamini eksikliği olduğunu söyledi. Vali Bilgin, bu konuda vatandaşların mutlaka hem kendileri hem de çocuklarının D vitamini alması gerektiğini belirtti.

Kendisinin hastalığa yakalanıp antikor oluşturmasına rağmen hala çok sıkı tedbirler alarak dışarı çıktığını ve işe gittiğini söyleyen Vali Bilgin şunları söyledi:

Ben hastalığa yakalandığım için antikor oluşturdum. Normal yakalanmayan bir insana göre yakalanma riskim daha az olmasına rağmen her gün mutlaka maskemi takıyorum ve sosyal mesafe kurallarına uyuyorum.

Çünkü bu işin bir psikolojik tarafı var. Normalde 14 günlük karantina sürecinin yanında 27 gün sevdiklerinizden ve herkesten ayrı bir şekilde bir odada yaşıyorsunuz ve asla insanlarla temas kuramıyorsunuz. İnsan biliyorsunuz sosyal bir varlık. Ama 27 gün evinizin bir odasında hiç temas kurmadan bunu yaşamanız bile bu bir travma oluyor. Dolayısıyla bu çok zor bir şey.

Vali Bilgin, bazı arkadaşlarının evde çok sıkıldığını söylediğini belirterek şunları söyledi:

Niye sıkılıyorsunuz ki? Hasta değilsiniz ve hasta olmamak için evde duruyorsunuz. Bu güzel bir şey. Hastalığa yakalanırsanız şu anda yaşadığınız sıkıntının en az 10 katını yaşayacaksınız.


TBB: Baro seçimlerinde nispi temsil sisteminin getirilmesine ve delege yapısının değiştirilmesine karşıyızÖnceki Haber

TBB: Baro seçimlerinde nispi temsil sist...

Bakan Ersoy: Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlarSonraki Haber

Bakan Ersoy: Bir terslik olmazsa 28 Mayı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar