Beypazarı
target english

Kurban Bayramı Öncesi Ülke Genelinde Türkiye Güven Huzur Uygulaması Gerçekleştirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kurban Bayramı Öncesi Ülke Genelinde Türkiye Güven Huzur Uygulaması Gerçekleştirildi
Abone ol
İçişleri Bakanlığı ülke genelinde Kurban Bayramı öncesinde güven ve huzur uygulaması gerçekleştirildiğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı ülke genelinde Kurban Bayramı öncesinde güven ve huzur uygulaması gerçekleştirildiğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada:''Bakanlığımız Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimleri tarafından Kurban Bayramı döneminin huzur ve güven ortamında geçmesinin sağlanması, her zaman ve her yerde güvenlik güçlerinin varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olunması amacıyla başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için ülke genelinde eş zamanlı Türkiye Güven Huzur Uygulaması gerçekleştirildi.

Uygulama;

  • 09:00 - 13:00 saatleri arasında Kurban Bayramı öncesi ve süresince halkın yoğun olarak bulunabileceği park-bahçe, banka-bankamatik çevreleri ile kurbanlık hayvan satışının ve kesiminin yapıldığı yerlerde şüpheli paketlere yönelik kontrol ve bu güzergahlara açılan bulvar, cadde ve sokaklarda şüpheli şahıs ve araçlara yönelik yol uygulaması şeklinde,
  • 15:00 - 18:00 saatleri arasında hedef odaklı risk analizi yapabilen (4+1) seçici personelin de içinde yer aldığı ekipler tarafından vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezleri (AVM), fuar ve etkinlik alanları, kamu binaları (Valilik, okul, hastane vb.) çevreleri ile buralara açılan yollarda, 
  • 20:00 - 23:00 saatleri arasında toplu taşıma yapılan gar/istasyon, iskele/liman, otogar/terminal girişleri ile havaalanları güzergahlarında ayrıca alışveriş merkezleri (AVM), elektronik oyun salonları, internet cafe, eğlence mekanları ile umuma açık yerler ve çevrelerinde (62.095) personel ve (214) dedektör köpeği ile (5.539) noktada yapıldı. 

Türkiye Güven Huzur (2020-9) Uygulamasında; 590.705 şahıs sorgulandı, çeşitli suçlardan aranan 1.473 şahıs yakalandı, 5’i çocuk olmak üzere 49 kayıp şahıs bulundu. 1.650 şahsa adli-idari işlem yapılırken, 87 şahıs gözaltına alındı. 

Ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen uygulamada, 179.225 araç kontrol edildi, 5.289 araca işlem yapıldı. Uygulamada 594 aranan araç tespit edilirken, 538 araç trafikten men edildi. 

Uygulama kapsamında, 3.472 metruk bina kontrol edildi. 27.942 umuma açık iş yeri denetlendi. 115 umuma açık iş yerine işlem yapıldı, 4 iş yeri kapatıldı. Uygulamada ayrıca çok sayıda silah ve çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.''denildi.


İkna Çalışmalarıyla 5 Örgüt Mensubu Güvenlik Güçlerine Teslim OlduÖnceki Haber

İkna Çalışmalarıyla 5 Örgüt Mensubu Güve...

Polis Kimlik Sorma Yetkisi ve Hatay Baro Başkanı Ekrem DÖNMEZ İle İlgili EGM'den AçıklamaSonraki Haber

Polis Kimlik Sorma Yetkisi ve Hatay Baro...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar