Beypazarı
target english

Manisa Valiliği'nden Ahmetli'deki Yangın İle İlgili Açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Manisa Valiliği'nden Ahmetli'deki Yangın İle İlgili Açıklama
Abone ol
Manisa Valiliği Ahmetli İlçesinde meydana gelen yangın ile alakalı açıklamada bulundu.

Manisa Valiliği Ahmetli İlçesinde meydana gelen yangın ile alakalı açıklamada bulundu.

Manisa Valiliği'nden yapılan açıklamada:''İlimiz Ahmetli İlçesinde 31.07.2020 günü saat 17:20 sıralarında meydana gelen orman yangınıyla ilgili olarak;

Ahmetli İlçesi Bahçecik ve Hacıköseli Mahalleleri ile Turgutlu İlçesi Baktırlı ve Sivrice Mahallelerinden 188 adet büyükbaş, 1.160 civarında küçükbaş hayvan güvenli alanlara çekilmiş ayrıca Hacıköseli Mahallesinden 15 bin adet hindi kesimhaneye gönderilmiştir.

İlk yapılan tespitlere göre, Hacıköseli ve Bahçecik Mahallelerinde 20 ton saman, 40 paket saman, 10 DA bağ, 35 DA kiraz, 5 DA ceviz, 3 ton buğday, 1,5 ton arpa, 400 Kg zeytinyağı, 20 ton hayvan gübresi, 40 adet arılı arı kovanı, 1 ton hayvan yemi, 2 adet ev, 5 adet hayvan damı, 2 adet saman damı, 2 adet römork ve 1 adet su tankının yangın sebebiyle hasar gördüğü belirlenmiştir.

Bölgede yangın söndürme çalışmaları ile orman yangını sebebiyle zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması amacıyla gerçekleştirilen hasar tespit çalışmaları Valiliğimiz koordinesinde devam etmektedir.

İlimiz Ahmetli İlçesi Hacıköseler Mahallesi Gürlevik Deresi mevkiinde 31.07.2020 günü saat 17:20 sıralarında orman yangını meydana gelmiştir. Yangınla ilgili gerekli koordinasyonu sağlamak amacıyla Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında 01.08.2020 günü saat 17:00'de Kriz Masası oluşturularak, yangına ilişkin gerekli tedbirler alınmış, ilgili kurumlar arasında koordinasyon sağlanmıştır.

Ahmetli İlçesi Hacıköseler Mahallesi Gürlevik Deresi mevkiinde meydana gelen orman yangınında, ekipler tarafından yangını söndürme çalışmaları anında başlatılmıştır. Hacıköseler, Baktırlı ve Bahçecik mahallelerinde ikamet eden vatandaşlarımız ile besi hayvanları yangın sebebiyle 01.08.2020 günü saat 20:00 itibariyle tahliye edilmiştir. Yapılan ilk incelemelerde, Hacıköseler Mahallesinde 2 ev, 4 müştemilat ve 2 metruk binanın yandığı tespit edilmiştir.  Yangın sebebiyle vatandaşlarımızdan can kaybı veya yaralanma olayı yaşanmamıştır. Ayrıca tahliye sağlanması sonucu büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda da herhangi bir kayıp meydana gelmemiştir.

İlimiz Ahmetli İlçesinde meydana gelen orman yangınına; Orman İşletme, belediyeler ve Karayollarına ait 82 arazöz, 11 dozer, 10 helikopter, 12 itfaiye aracı, 13 adet su tankı ile müdahale edilmeye devam edilmektedir.

GAMER'de oluşturulan Kriz Masası, yangının söndürülmesi ve bölgede yaşayan vatandaşlarımızın zarar görmemesi amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.'' denildi.

Bakan Pakdemirli'de Paylaşımda Bulundu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada:''Manisa Ahmetli’de yönetim helikopterinden koordinasyonu sağlıyoruz. Ülke genelinde 21 bin personel, 600’ün üzerinde ilk müdahale aracı, 185 dozer, 475 iş makinası, toplamda 2600 araçla ekiplerimizle yangınlara müdahale ediyoruz, büyük gayret gösteriyoruz.''ifadelerini kullandı.


Türkiye Koronavirüs Son Durum: Toplam Vefat Sayısı 5.728 Toplam Vaka 232.856, Toplam İyileşen Hasta 216.494Önceki Haber

Türkiye Koronavirüs Son Durum: Toplam Ve...

TFF ve Zeydan Karalar'dan 22 Takım AçıklamasıSonraki Haber

TFF ve Zeydan Karalar'dan 22 Takım Açıkl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar