Beypazarı
target english

Mansur Yavaş'tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mansur Yavaş'tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Abone ol
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın mesajı şu şekilde:

''Tarih boyu hürriyet sevdası ile bezenmiş olan milletimizin, vatanımızı işgal edenlere karşı nihai sözü söylediği günün yıl dönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

Milletimiz kendisine dayatılmaya çalışılan esareti reddetmiş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde onurlu bir kurtuluş mücadelesini birlik ve beraberlik içerisinde vermiş, ezelden beri süregelen bağımsızlık ruhunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Yokluklar içerisinde kazanılan bu zafer, candan ve serden geçenlerin fedakârlıkları ile ortaya konan kutlu bir mücadelenin sonucudur. Bizler için zaferimiz, tarihten geleceğimize tutulan bir ayna, gençlerimize yol gösterecek ve asla sönmeyecek bir meşaledir. 98 yıl önce ağustos ayında Ankara’dan yanan bu ışık, ilelebet vatanımızın üzerinde parlamaya devam edecektir.

Dünyayı sarsan pandemi süreci nedeniyle bu sene “Zafer” ruhunu gözümüzdeki hasret ve yüreğimizdeki coşku ile birlikte yaşayacağız. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak sergilerimiz, söyleşilerimiz ve konserlerimizle bu coşkuyu ABB TV ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden evlere taşıyacak bir dizi özel program hazırladık. Başkent’i Ay-yıldızlı bayrağımız, Atatürk posterlerimiz ve Zafer Bayramı afişlerimizle donatarak coşkumuzu kentimizin dört bir tarafına taşıdık. Zorlu pandemi sürecini geride bıraktığımızda, diğer bayramlarımızda söz verdiğim gibi, Zafer Bayramı’mızı da elimizde bayraklarımız, dilimizde marşlarımız, gönlümüzde bağımsızlık sevdamız ile birlikte sokaklarda kutlayacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle, hürriyet ateşimizi yakan ve zaferimizi bizlere armağan eden başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; silah arkadaşlarını, tüm kurtuluş kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.''

 


Gümrük muhafaza ekiplerince Gürbulak’ta 70 kilogram uyuşturucu ele geçirildiÖnceki Haber

Gümrük muhafaza ekiplerince Gürbulak’ta...

Kılıçdaroğlu'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı MesajıSonraki Haber

Kılıçdaroğlu'ndan 30 Ağustos Zafer Bayra...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar