Beypazarı
target english

MSB: 101 Rejim Unsuru Etkisiz Hale Getirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MSB: 101 Rejim Unsuru Etkisiz Hale Getirildi
Abone ol

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada: ''İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından yapılan son saldırılar sonrası angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edilmiştir. Şu ana kadar bölgede tespit edilen 115 rejim hedefi derhal ateş altına alınmış, çeşitli kaynaklardan edinilen ilk bilgilere göre 101 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin isabet aldığı öğrenilmiştir. Belirlenen hedeflere meşru müdafaa kapsamında atışlar devam etmektedir.

Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmamış, bırakılmayacaktır. Bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı şimdiye kadar olduğu gibi meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. 

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. ''denildi.


Roma Tiyatrosu Başkent'te Gün Işığına ÇıkıyorÖnceki Haber

Roma Tiyatrosu Başkent'te Gün Işığına Çı...

Ömer Çelik: Türkiye'nin kararlılığı tamdırSonraki Haber

Ömer Çelik: Türkiye'nin kararlılığı tamd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar