Beypazarı
target english

Müze ve Ören Yerlerinde Hasret Bitiyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Müze ve Ören Yerlerinde Hasret Bitiyor
Abone ol
Türkiye’nin eşsiz tarihi ve arkeolojik değerlerini gelecek nesillere aktaran müze ve ören yerlerinde hasret nihayet sona eriyor.

Türkiye’nin eşsiz tarihi ve arkeolojik değerlerini gelecek nesillere aktaran müze ve ören yerlerinde hasret nihayet sona eriyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır kapılarını ziyarete kapatan müze ve ören yerleri artık daha güvenli.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 1 Haziran itibariyle koronavirüse karşı tüm tedbirlerini alarak ziyaretçi kabulüne başlayacağını kurumsal sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Bakanlık müze ve ören yerlerinde aldığı güvenlik tedbirlerini paylaştığı kısa video ile ziyaretçilerine anlattı.

Temasa açık tüm alanların periyodik olarak dezenfekte edildiğini vurgulayan Bakanlık yapılan dezenfekte çalışmalarını müzelerde yaptığı çekimlerle izleyicilere gösterdi.

Müze ve ören yerlerinin giriş ve sergileme alanlarına uyarı ve bilgilendirmeler yerleştirildiğini belirten Bakanlığın görüntülerinde tüm ziyaretçiler ana girişlerde özel koruyucu kıyafetler giymiş kişilerce uzaktan temassız ateş ölçümleri yapılarak kabul ediliyor.

Temassız Bilet Sistemi

Ana girişlere paspas, iç bölümlere de temassız dezenfektan dispanserlerinin konulduğu müze ve ören yerlerinde personel de maske ve eldivenle hizmet verecek.

Ziyaretçilerin gişeye uğramadan barkod ile giriş yapabilmelerini sağlayan Bakanlık www.muze.gov.tr adresine karekod ile ulaşılıp e-bilet ve Müzekart alımına imkân tanıyacak. Bilet ve e-bilet kontrolleri özel terminaller ile temassız olarak gerçekleştirecek. 

Sesli rehberler ise “Müzelerin Sesi” uygulaması ile ziyaretçilerin cep telefonlarından kullanılabilecek.


Denizcilikte Normalleşme BaşlıyorÖnceki Haber

Denizcilikte Normalleşme Başlıyor

Türkiye Koronavirüs Son Durum: Vefat Sayısı 4.540, Toplam Vaka 163.942, İyileşen Hasta 127.973Sonraki Haber

Türkiye Koronavirüs Son Durum: Vefat Say...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar