Beypazarı
target english

NASA'dan Ankara Fotoğrafı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
NASA'dan Ankara Fotoğrafı
Abone ol
NASA'dan Ankara Fotoğrafı.NASA, bir astronotun Uzaydan gece çektiği Ankara Fotoğrafını Geceleri Ankara başlığıyla yayınladı.

NASA'dan Ankara Fotoğrafı

NASA, bir astronotun Uzaydan gece çektiği Ankara Fotoğrafını şu ifadelerle yayınladı;

Geceleri Ankara

Türkiye 'nin başkenti Ankara, Uluslararası Uzay istasyonu' ndan bir astronot tarafından çekilen bu gece fotoğrafında beyaz ve sarı renklerin parlak tonları dikkat çekiyor. Ankara Türkiye 'nin coğrafi ve siyasi olarak kalbi ise demiryolu ve otoyol sistemleri kesinlikle damar gibi davranmaktadır. Bu iyi aydınlatılmış ulaşım şebekeleri şehir merkezinden çevreliyor ve dışa doğru yayılıyor. 

Ankara 'nın en belirgin iki gece rengi beyaz ışığın bölümleri ve daha yaygın sarı-turuncu renklerdir. Renkler farklı ampul teknolojilerinden geliyor ve sanayi ve yerleşim alanları arasındaki ayrılığı geniş ölçüde özetliyor. Örneğin sanayi kenti Sincan güçlü beyaz ışık saçarken, sarı sokak lambaları ise mahallelere sıcak bir parıltı katıyor. 

Türkiye Cumhuriyeti ' nin ilk Cumhurbaşkanı Atatürk Anıtkabir ve çevresindeki park alanının eşsiz şekli, Ankara merkezindeki gece ışıkları arasında dikkat çekiyor. 

NASA, yayınladığı Ankara fotoğrafını böyle hikayelendirdi.

NASA (National Aeronautics and Space Administration) (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) Amerika Birleşik Devletleri'nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan kurum. 29 Temmuz 1958 tarihindeABD Başkanı Dwight Eisenhower tarafından kurulmuştur. Daire, 1 Ekim 1958 tarihinden itibaren askeri amaçlardan ziyade sivil alanda barışçıl bir şekilde faaliyet göstermeye başlamıştır.

NASA, Ay'a yönelik Apollo uçuşlarında, Skylab uzay istasyonu ve daha sonra uzay mekiği gibi çalışmalarla ABD'nin uzay çalışmalarına yön vermiştir. 

NASA, günümüzde Uluslararası Uzay İstasyonu'nu desteklemekte ve Uzay programı çalışmalarının yanı sıra uzun vadeli sivil ve askeri roket çalışmaları da NASA'nın çalışma alanlarının arasındadır.


Türkiye Koronavirüs Son Durum: Toplam Vefat Sayısı 5.097, Toplam Vaka 197.239, Toplam İyileşen Hasta 170.595Önceki Haber

Türkiye Koronavirüs Son Durum: Toplam Ve...

Hava DurumuSonraki Haber

Hava Durumu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar