Beypazarı
target english

ÖSYM 2020-DGS İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerini Açıkladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ÖSYM 2020-DGS İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerini Açıkladı
Abone ol
ÖSYM 2020-DGS İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerini açıkladı.

ÖSYM 2020-DGS İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerini açıkladı.

ÖSYM'den yapılan açıklamada:''09 Ağustos 2020 tarihinde uygulanacak 2020 Dikey Geçiş Sınavına (2020-DGS) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 09 Ağustos 2020 Pazar günü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir. “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.  

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.''denildi.

09 AĞUSTOS 2020 PAZAR GÜNÜ 07.00- 10.00 SAATLERİ ARASINDA AÇIK OLACAK İL/İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ


İpsala Gümrük Kapısı'nda 227 Kilogram Esrar Ele GeçirildiÖnceki Haber

İpsala Gümrük Kapısı'nda 227 Kilogram Es...

2020 YKS Tercih İşlemleri BaşladıSonraki Haber

2020 YKS Tercih İşlemleri Başladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar