Beypazarı
target english

ÖSYM'den 2020 KPSS Sınavına Girecek Covid-19 Pozitif veya Temaslı Olan Adaylarla ilgili açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ÖSYM'den 2020 KPSS Sınavına Girecek Covid-19 Pozitif veya Temaslı Olan Adaylarla ilgili açıklama
Abone ol
ÖSYM'den  2020-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavına girecek Covid-19 Pozitif veya Temaslı Olan Adaylarla ilgili açıklama yaptı.

ÖSYM'den  2020-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınvına girecek Covid-19 Pozitif veya Temaslı Olan Adaylarla ilgili açıklama yaptı.

ÖSYM'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Sağlık Bakanlığının “HES Kodu” uygulaması, Başkanlığımızca uygulanacak sınavlarda adayların Covid-19 durumlarını takip etmek için kullanılmaktadır. Bu doğrultuda, HES Kodu uygulaması kullanılarak adayların sınava girecekleri bina/salon atamaları, Sağlık Bakanlığından alınan verilere göre güncellenmektedir.

Sınav gününe kadar Sağlık Bakanlığından alınan güncel bilgiler doğrultusunda Covid-19 bilgisi değişen adayların (Covid-19 pozitif veya temaslı duruma gelen veya Covid-19 pozitif veya temaslı durumu sona eren adaylar), sınava girecekleri bina/salon bilgileri güncellenecektir. Sınava girecekleri bina/salon atamaları yeniden yapılan adaylar, kendileri için yeniden düzenlenen Sınava Giriş Belgelerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebileceklerdir. Bu durumdaki adaylar, Başkanlığımız tarafından, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemindeki güncel iletişim bilgileri kullanılarak bilgilendirilecektir.     

Sınav günü Covid-19 pozitif veya temaslı duruma gelen adaylar, atamalarının yapıldığı sınav binasında Covid-19 durumu olan adaylar için oluşturulmuş ayrı salonlarda sınava alınacaklardır.

Sınav günü Covid-19 pozitif veya temaslı durumu sona eren adayların da bina/salon atamaları güncellenecektir. Bu durumdaki adaylar da sınava girecekleri bina/salon konusunda Başkanlığımız tarafından ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemindeki güncel iletişim bilgileri kullanılarak bilgilendirilecektir.

Covid-19 durumu olan adayların, Başkanlığımıza veya Başkanlığımız birimlerine herhangi bir belge sunmaları, belge göndermeleri gerekmemektedir.

Başkanlığımız tarafından adaylara; telefon, sms, e-posta vb. yollarla bilgilendirme yapıldığından adayların ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemindeki iletişim bilgilerinin güncel ve doğru bilgileri içermesi gerekmektedir. 

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.''


İsmail Tatlıoğlu: Sayın Çelik'in açıklamaları siyasi bir teferruattan öteye gitmezÖnceki Haber

İsmail Tatlıoğlu: Sayın Çelik'in açıklam...

Dışişleri Bakanlığı'ndan Charlie Hebdo Dergisi Açıklaması: Şiddetle KınıyoruzSonraki Haber

Dışişleri Bakanlığı'ndan Charlie Hebdo D...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar