Beypazarı
target english

Otobüs Bilet Tavan Fiyatları Belli Oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Otobüs Bilet Tavan Fiyatları Belli Oldu
Abone ol
Ulaştırma ve Alyyapı Bakanlığı karayoluyla yolcu taşımacılığı alanında uygulanacak taban tavan ücret tarifesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ulaştırma ve Alyyapı Bakanlığı karayoluyla yolcu taşımacılığı alanında uygulanacak taban tavan ücret tarifesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de yayınlanan tebliğ şu şekilde:

Bu Tebliğin amacı, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgını nedeniyle uygulanan tedbirler sonucunda karayoluyla yurtiçi yolcu taşımacılığı yapan firmalarımızın üstlenmek zorunda kaldıkları ilave maliyetler dikkate alınarak, karayoluyla yurtiçi yolcu taşımacılığı alanında, 31/7/2020 tarihine kadar uygulanmak üzere taban ve Ek-1'de yer alan tavan ücret tarifesini belirlemektir.

Bu Tebliğ, B1 ve D1 yetki belgesi sahipleri tarafından karayoluyla yapılan tarifeli yolcu taşımalarında kilometre esasına göre, yayımı tarihi ile 31/7/2020 tarihleri arasında uygulanacak olup, uygulama süresince aşağıdaki hususlara uyulacaktır:

a) Bu Tebliğ ile belirlenen tavan ücret tarifesine Katma Değer Vergisi (KDV) dahildir.

b) Yetki belgesi sahipleri, taban ücret olarak Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 56 ncı maddesine göre "Görülmüştür" şerhi verilen ücret tarifelerindeki ücretleri, tavan ücret olarak ise Ek-1'de yer alan tavan ücret tarifesindeki ücretleri uygularlar.

c) Taban ücret olarak uygulanacak tarife, bu Tebliğ ile belirlenmiş tavan ücretin üzerinde olması halinde tavan ücret tarifesi uygulanır.

ç) Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 56 ncı maddesi çerçevesinde, çocuklar ve engelliler için yapılan zorunlu indirimler ayrıca uygulanacaktır.

 


Hava DurumuÖnceki Haber

Hava Durumu

Kuruluş Osman 22'nci Bölüm Birinci Fragmanı YayınlandıSonraki Haber

Kuruluş Osman 22'nci Bölüm Birinci Fragm...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar