Beypazarı
target english

Prof. Dr. Naci Görür İzmir'de meydana gelen depremin ardından açıklama yaptı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Prof. Dr. Naci Görür İzmir'de meydana gelen depremin ardından açıklama yaptı
Abone ol
Prof. Dr. Naci Görür İzmir'de meydana gelen depremin ardından açıklama yaptı.

Prof. Dr. Naci Görür İzmir'de meydana gelen depremin ardından açıklama yaptı.

Prof. Dr. Naci Görür açıklamasında: '' Arkadaşlar, kayıtlarınıza bakarsanız, 2 Tem. 2020’de İzmir’in depremselliğini ve faylarını anlatmıştım. Bugünkü deprem , Kuşadası Körfezi içerisinde, muhtemelen D-B uzanımlı bir fay içerisinde oldu. İzmir bölgesinde bu yönlü faylar Gediz ve B. Menderes graben sistemine bağlı.

Deprem muhtemelen B. Menderes fay ailesi içerisindeki fayda. Bir de D-B sistemini kesen KD-GB yönlü doğrultu atımlı fay sistemi var. İzmir yarımadasında bu ailenin fayları arasında Çeşme, Gülbahçe, Seferihisar, Tuzla Fayları sayılabilir. Deprem üreten fay Seferihisar ve Tuzla Faylarını kesiyor olabilir, bu faylara enerji transfer etmiş olabilir. Depreme hazırlık çalışmalarında bu husus da göz önünde tutulmalıdır. Tabii bu bugün yarin bu faylarda da deprem olacaktır anlamına gelmiyor. Hepimizin başı sağolsun. Ölenlere Allahtan rahmet diliyorum.''ifadelerini kullandı.


Tunç Soyer: Özellikle Bayraklı bölgesinde konuşlanmak üzere AFAD ile koordineli şekilde 100 deprem çadırı kuruyoruzÖnceki Haber

Tunç Soyer: Özellikle Bayraklı bölgesind...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile telefonda görüştüSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbak...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar