Beypazarı

Recep Aktuğ Vefat Etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Recep Aktuğ Vefat Etti
Abone ol
Ünlü Müzisyen ve Oyuncu Recep Aktuğ Vefat Etti

Ünlü Müzisyen ve Oyuncu Recep Aktuğ Vefat Etti

Bir dönemdir KOAH rahatsızlığından dolayı tedavi gören Recep Aktuğ vefat etti. Recep Aktuğ'un sosyal medya hesaplarından '' Recep Aktuğ'' vefat etmiştir. Tüm sevenlerinin başı sağolsun. '' şeklinde mesaj paylaşıldı. Paylaşımların ardından sevenleri üzüntüye boğuldu. 

RECEP AKTUĞ KİMDİR?

Şarkıcı-şarkı yazarı ve oyuncu Recep Aktuğ 13 Mayıs 1954'te İzmir, Çeşme'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir'de tamamladı. 1973 yılında Anadolu Pop tarzında müzik yaptığı Gelenek adlı bir grubu vardı. İlk profesyonel çalışmasını da bu grupla İzmir Mogambo Gece Klubü'nde yaptı. 

Recep Aktuğ, bazı arkadaşları ile birlikte "Arı Yapım" adlı bir şirket kurdu. Sezen Aksu şirketin ilk sanatçısıydı ve ilk plak ise 'Kaybolan Yıllar' oldu. Bu çalışmayı Türkiye'de olay haline gelen "Disko Fasıl" takip etti.

Recep Aktuğ, 1976 yılında Türkiye'nin ilk eşlik vokal grubu olan Kısa Dalga Vokal Grubu'nu kurdu. Kısa Dalga ilk gece çalışmasını Ayten Alpman ile Sheraton otelinde yaptı. 1978 yılında Antalya Altın Portakal Şarkı yarışmasına iki beste ile katılan Aktuğ ikincilik ve yedincilik ödülü kazandı. Aynı sene Ajda Pekkan ile yine Süper Show, Sezen Aksu Caddebostan Maksim gazinosunda çalışmaya başladı. 1979 yılında Cantekin ile Eurovision'a katıldı, 1981 yılında Giden Gençliğe ve Canım adlı şarkılarıyla ilk kırkbeşliğini çıkardı.

Recep Aktuğ'nun Esen Müzik etiketiyle müzik piyasasına sunulan Alışma Bana - Siyah Gül ve Yaşamak adlı üç müzik albümü var.
 

Yer Aldığı Film ve Diziler

2004-2005 Kurtlar Vadisi Ender Demiray
2008-2009 Kollama Haldun
2008-2010 Aşk-ı Memnu Hilmi Önal
2012 Fetih 1453 XI. Konstantinos
2014 Çılgın Dersane Üniversitede Fuat Hoca

Anahtar Kelimeler:
Sokakta Yaşayan Hasan Şikayet Etmedi Tevekkül Etti Vatandaşlar Seferber OlduÖnceki Haber

Sokakta Yaşayan Hasan Şikayet Etmedi Tev...

Hava DurumuSonraki Haber

Hava Durumu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar