Beypazarı
target english

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Açıklamalar

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Açıklamalar
Abone ol
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Covid 19 Nedeniyle Hastaneleri Dolu Bir İlimiz Yoktur

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada: COVID-19 nedeniyle hastaneleri dolu bir ilimiz, hatta kapasitesi tamamen dolu hastanemiz yoktur. İddialar asılsızdır. Bu asılsız iddiaların sahipleri, hastaneler doluymuş gibi tedbir alsın. İddiaların topluma belki bu şekilde yararı olur.'' dedi.

İl Değerlendirme Toplantıları Yapıldı

Bakan Koca: ''İL DEĞERLENDİRME TOPLANTILARINDA, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Diyarbakır, Bursa, Erzurum, Şanlıurfa, Mardin, Batman valileri, il sağlık müdürleri, halk sağlığı başkanlarıyla, il bazında, 14 ayrı videokonferansta dün bir araya geldik.

Toplantılarda, vaka durumunu ve tedbirleri değerlendirdik, SALGINA KARŞI PLANLAMA yaptık. İl hıfzıssıhha kurullarının başkanı valilerimizle il sağlık müdürlüklerimizin çalışmalarında eşgüdümü sağladık. İçişleri bakanımıza, valilerimize, sağlık personelimize teşekkür ederiz.'' ifadelerini kullandı.

Sorumlu Davranmaya Davet Ediyorum

Bakan Koca: ''SORUMLU DAVRANMAYA davet ediyorum: Maske, mesafe, temizlik kuralına, genci yaşlısı, köylüsü kentlisi herkes uymalı. SORUMLULUK ALMAYA davet ediyorum: Salgının seyrine rağmen, COVID-19 riski abartılıyor diyenler, amacı sağlık olmayan telkinlerinden vazgeçmeli.'' dedi.

Yaşayandan Uyarılar

Bakan Koca koronavirüs hastasının yaşadıklarını anlatan bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda: ''Pandemi sürecinde acilde, son 2 aydır ara ara Covid polikliniğinde çalıştım. Covid test sonucum pozitif geldi. Ailemde herkes pozitif. Hastanede tedavi alıyoruz. Babam yoğun bakımda. Kas ve kemik ağrıları, ateş, öksürük, tat ve koku kaybım var. Maskesiz dolaşmayın. H.Yücel.''ifadeleri yer aldı.

64 YAŞ VE ALTI İki Kat Tedbirli Olmalı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarıda bulunarak: ''64 YAŞ VE ALTI iki kat tedbirli olmalı. Bir büyükleri, bir kendileri için. Aramızda dağlar yok. Mesafeyi ayarlayın. Hastalık, sadece kurallara uyanı uymayandan ayırıyor.'' ifadelerini kullandı.


Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, Terfi Eden ve Atama Gören General ve Amirallerle Bir Araya GeldiÖnceki Haber

Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, Terfi...

Barcelona Napoli Maçının Hakemi Cüneyt ÇakırSonraki Haber

Barcelona Napoli Maçının Hakemi Cüneyt Ç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar