Beypazarı
target english

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Uyarılar

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Uyarılar
Abone ol
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı paylaşımlarla uyarılarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı paylaşımlarla uyarılarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda:''NE YAPIYORUZ, NE İSTİYORUZ? Son haftalarda operasyon ölçeğimizi büyüttük. Temaslı taramasında daha da etkiniz. Test sayılarımızı artırdık. Tedaviyi erkenden başlatıyoruz. Yerel tedbirler uyguluyoruz. Sizden tek isteğimiz şu: Maske ve mesafe kuralıyla virüsten kendinizi korumanız.

Dr. Gülbahar Çalışkan, 40 yaşında bir hastanın öyküsünü anlatıyor: Hasta solunum cihazındayken uyandı, kâğıt istedi. Kâğıda, “Eşimi çok seviyorum, ona söyleyin” yazdı. 2 gün sonra kendisini kaybettik. Kâğıdı eşine veremedik, burası izole bir bölüm. Dışarıya bir şey çıkaramıyoruz.

Hayatımızın en uzun gecelerini yaşıyoruz. Hastalarını hayatta tutmaya çalışırken kendisi virüse yenilen arkadaşlarımız oldu. Pek çok arkadaşımız iyileşir iyileşmez mücadeleye geri döndü. Polikliniklerimiz 24 saat açık. Sizin için göreve her an hazırız. Ama en iyi çözüm tedbirdir.

Kurallardan taviz verirseniz, hasta sayımızın artması ve yeni kayıplarla karşılaşmamız kaçınılmazdır. Filyasyon ekipleri her vakada temaslılara ulaşıp, pozitif kişilerin tespitini sağlasa bile, siz bu savaşta kararlı olmadıkça istenilen sonucu alamayız. Tedbirde kararlı olun.''ifadelerini kullandı.


Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan Türkiye AçıklamasıÖnceki Haber

Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan Türkiy...

Bakan Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Org. Zakir Hasanov ile GörüştüSonraki Haber

Bakan Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Or...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar