Beypazarı
target english

TBMM Başkanı Şentop'tan Özbekistan'a Geçmiş Olsun Dileği

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TBMM Başkanı Şentop'tan Özbekistan'a Geçmiş Olsun Dileği
Abone ol
TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Özbekistan'daki Sardoba Barajı'nın duvarlarındaki su sızıntısı nedeniyle bölgedeki bir köyün sular altında kalması nedeniyle Özbekistan Senato Başkanı Tenzile Narbayeva ve Yasama Meclisi Başkanı Nurdincan İsmailov ile görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Özbekistan'daki Sardoba Barajı'nın duvarlarındaki su sızıntısı nedeniyle bölgedeki bir köyün sular altında kalması nedeniyle Özbekistan Senato Başkanı Tenzile Narbayeva ve Yasama Meclisi Başkanı Nurdincan İsmailov ile görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

TBMM Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 1 Mayıs günü Özbekistan'ın Başkenti Taşkent'in 150 km güneybatısında bulunan Sirdarya bölgesindeki Sardoba Barajının duvarlarındaki su sızıntısı nedeniyle bölgedeki bir köyün (Qurghontepa) sular altında kalması ve güvenlik nedeniyle bölgede bulunan üç köyden 11 bin 598 kişinin tahliye edilmesine ilişkin Özbekistan Senato Başkanı Tenzile Narbayeva ve Yasama Meclisi Başkanı Nurdincan İsmailov ile telefonla görüştü.

Meclis Başkanı Şentop, görüşmede geçmiş olsun dileklerini iletti.

 


TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programında 340 başvurudan 300’ü destek almaya hak kazandıÖnceki Haber

TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Program...

Özkoç: Odaların Seçim Sistemini Değiştirmek Hangi Derde Çare OlacakSonraki Haber

Özkoç: Odaların Seçim Sistemini Değiştir...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar