Beypazarı
target english

TFF B Takımlar Ligi Kurulması Kararı Aldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TFF B Takımlar Ligi Kurulması Kararı Aldı
Abone ol
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün Riva'da gerçekleştirdiği toplantıda B Takımlar Ligi kurulması kararı aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün Riva'da gerçekleştirdiği toplantıda B Takımlar Ligi kurulması kararı aldı.

Profesyonel statüde düzenlenecek ve Süper Lig takımlarının yer alacağı B Takımlar Ligi'ne katılım zorunlu değil isteğe bağlı olacak.

Bu ligde belirli kriterlerle Süper Lig kulüplerinin yerli ve yabancı futbolcuların yanı sıra genç oyuncuları forma giyebilecek.

Ligde sezonu şampiyon tamamlayan takıma 5 milyon, lig ikincisine 3 milyon, lig üçüncüsüne de 2 milyon TL ödül verilecek.

B Takımlar Ligi ile ilgili diğer detaylar daha sonra ilan edilecek.

Maçlar sınırlı sayıda seyircili oynanacak

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını verdi.

Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacak.

Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacak.

Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecek.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat Selçuklu Mezarlığı'nı ziyaret ettiÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat Selçuklu Me...

Merkez Hakem Kurulu Başkan ve üyeleri belli olduSonraki Haber

Merkez Hakem Kurulu Başkan ve üyeleri be...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar