Beypazarı
target english

TFF ve Zeydan Karalar'dan 22 Takım Açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TFF ve Zeydan Karalar'dan 22 Takım Açıklaması
Abone ol
Türkiye Futbol Federasyonu Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de düşmenin olmayacağına dair kararının ardından yapılan değerlendirmelerle alakalı açıklama yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de düşmenin olmayacağına dair kararının ardından yapılan değerlendirmelerle alakalı açıklama yaptı.

Zeydan Karalar'dan Adana Demir ve 22 Takım Paylaşımı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar:''Adana Demirspor'umuzun Süper Lig'e çıkması hususunda görüşlerimizi, talebimizi ilgili yerlere ilettik. Adana'mızın Süper Lig'e renk katacağını düşünüyoruz. 21 takımlı sistemdense 22 takım daha iyidir. Eğer 22 takım olacaksa da bunu hak eden Adana Demir'dir.''ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada:''Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 29 Temmuz 2020 tarihinde aldığı Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de düşmenin olmayacağına dair kararının ardından, son günlerde konunun çeşitli değerlendirmelere yol açması üzerine bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Özellikle Süper Lig'de takım sayısının artırılması hususunda bazı kulüplerimiz ve yöneticileri ile bir çok kesim tarafından çeşitli görüşler ortaya atılmıştır.

Hatırlatmak isteriz ki, Süper Lig'e çıkan son takım TFF 1. Lig Play-Off Finali'nde penaltılar sonucunda, Fatih Karagümrük takımı olmuştur.

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sayın Murat Sancak, finalin kaybedilmesi sonrasında Fatih Karagümrük'ü tebrik ederek, sonucu kabul ettikleri yönünde değerlendirmede bulunmasına rağmen, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar'ın sosyal medyadan Süper Lig'in 22 takımla oynanması ve Adana Demirspor'un Süper Lig'e alınması yönünde "ilgili yerlerle görüştüğünü" ifade etmesi maksadını aşmaktadır.

Bu tarz söylemler, kamuoyunda farklı yorumlara ve beklentilere yol açmakta, aynı zamanda Türk futboluna zarar vermektedir.

Şunu önemle ifade etmek isteriz ki, TFF Yönetim Kurulu, Süper Lig'de 2020-2021 sezonunun 21 takımla oynanmasına; Kulüpler Birliği'nin ligden düşmenin kaldırılmasına yönelik ortak talebini değerlendirerek karar vermiştir.''denildi.

Zeydan Karalar'dan Yeniden Açıklama

TFF'den yapılan açıklamanın ardından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptığı açıklamada:''Adana Demirspor’un Süper Lig’e çıkmasını istemek, bu konuda görüş iletmek her Adanalı kadar benim de hakkımdır. Bu doğrultuda Türkiye Futbol Federasyonu ile bir görüşmemiz olmamıştır. Türkiye Futbol Federasyonu’nun da alacağı her karara saygılıyız.''ifadelerini kullandı.

 


Manisa Valiliği'nden Ahmetli'deki Yangın İle İlgili AçıklamaÖnceki Haber

Manisa Valiliği'nden Ahmetli'deki Yangın...

İŞKUR’dan Koruma Altındaki Çocuklara Kariyer DesteğiSonraki Haber

İŞKUR’dan Koruma Altındaki Çocuklara Kar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar