Beypazarı

Toplu Mezar Görüntüsüne 3 Gözaltı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Toplu Mezar Görüntüsüne 3 Gözaltı
Abone ol
Gaziantep'te annesinin koronavirüs yüzünden vefat ettiğini belirterek Yeşilkent Mezarlığı'nda salgın nedeniyle toplu mezar kazıldığını belirterek video çeken ve paylaşan 3 kişi hakkıda soruşturma başlatılarak gözaltına alındı.

Gaziantep'te annesinin koronavirüs yüzünden vefat ettiğini belirterek Yeşilkent Mezarlığı'nda salgın nedeniyle toplu mezar kazıldığını belirterek video çeken ve paylaşan 3 kişi hakkıda soruşturma başlatılarak gözaltına alındı.

Gaziantep Cumhuriyet Savcılığından yapılan açıklamada, "28.03.2020 günü Gaziantep’te koronavirüs nedeniyle vefat edenler için toplu mezarlar hazırlandığı yönünde sosyal medyada gerçek dışı paylaşımlarda bulunarak halkı korku ve paniğe sevk ettiği tespit edilen S.D., G.B.O., ve A.K., isimli şahıslar hakkında eylemlerine uyan TCK 213. maddesi uyarınca soruşturma başlatılmış olup, soruşturma işlemleri devam etmektedir” denildi.

VALİLİK YALANLADI

Gaziantep Valiliği de videoyu paylaşan kişinin annesinin koronavirüs nedeniyle ölmediği, testinin negatif çıktığı belirtilerek şöyle denildi:

"Annesi vefat eden Saime D. isimli bir vatandaş, Yeşilkent Mezarlığı'nda daha önceden belediye tarafından hazırlanan sıra mezarları cep telefonu ile çekerek, bu mezarların Corona Virüs vakalarından hayatını kaybedenler için hazırlandığı, vatandaşların kandırıldığı, ölüm vakalarının Corona Virüs nedeni ile çok olduğu şeklinde şahsi yorumlarla sosyal medya hesabından yayınlamıştır. Videoda yer verilen yorumlar gerçeği yansıtmamakta olup, Corona Virüs salgını nedeniyle toplumsal hassasiyetlerin yüksel olduğu bir dönemde vatandaşlarımız arasında yanlış bir algı oluşmaması açısından konuyla ilgili açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur. Saime D., isimli şahsın annesi olan 1932 doğumlu Emine D., rahatsızlanarak 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne 27 Mart tarihinde getirilmiş, kendisi, acil müdahale esnasında kardiyopulmoner arreste girip yapılan tüm canlandırma işlemine rağmen 18.45’te vefat etmiştir. Söz konusu vatandaşımızdan muayene ve tetkikler esnasında tedbir amaçlı Kovid 19 enfeksiyonuna yönelik numune alınmış ve yapılan test henüz sonuçlanmadan vefat olayı gerçekleşmiştir. Emine D., şüpheli vaka olarak değerlendirilirken ölüm gerçekleştiği için ölüm raporuna 'doğal ölüm' yazılmasına rağmen tedbiren Corona Virüs hastası gibi işlem yapılmış ve defin işlemi de alınan tedbirler eşliğinde gerçekleşmiştir. Emine D.'nin kızı olan Saime D. ise bu defin işleminin gerçekleştiği sırada bu videoyu çekerek yayınlamıştır.”

Açıklamada 2 milyonun üzerinde bir nüfusu olan Gaziantep’te günlük 15 civarında kişinin çeşitli gerekçelerle vefat ettiği belirtilerek “Günlük defin işlemi yapılırken olumsuzluklarla karşılaşmamak için önceden mezarlar kazılarak hazır hale getirilmektedir” denildi.


Gaziantep Valiliği'nden Sosyal Medyada Paylaşılan Toplu Mezar Haberleri İçin AçıklamaÖnceki Haber

Gaziantep Valiliği'nden Sosyal Medyada P...

İstanbul'a Giriş ve Çıkışlarda Sağlık KontrolüSonraki Haber

İstanbul'a Giriş ve Çıkışlarda Sağlık Ko...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar