Beypazarı
target english

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’ndan 19 Mayıs mesajı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’ndan 19 Mayıs mesajı
Abone ol
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Ağaoğlu'nun mesajı şu şekilde:

''19 Mayıs 1919 tarihi, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin oluşumuna ve 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden uzun ve zorlu sürecin başlangıcı, Milli Mücadelemizin nirengi noktasıdır. Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız bu özel gün, belleklerimizde zafer, gurur ve mücadelenin simgesi olarak yerini almıştır. Atatürk gençliği, bu ülkenin geleceği ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük teminatıdır. Bizlerin görevi, bu milli bayramımızı yaşamak ve yaşatmak; böylelikle nesilden nesile aktarılacak ulusal bilincin köklenmesini sağlamaktır.

‪19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gözünde hiçbir zaman sıradan bir gün olmamalıdır. İçinden geçtiğimiz bu türbülanslı zamanlar dahil; hiçbir 19 Mayıs, bugünün taşıdığı manevi hüviyete layık bir kutlamadan mahrum kalmamalıdır.

Bizler bugün, fiziksel olarak gösterişli kutlamalar yapma imkanı bulamasak dahi, kalbimizin en derinlerinde bugünü yaşıyor; çocuklarımız ve gençlerimiz ile bugünün anlam ve ehemmiyetini bir defa daha keşfediyoruz. Daha büyük kutlamaların coşkusunu yarınların 19 Mayıslarına erteliyoruz. Ancak biliyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti varlığını sürdürdüğü müddetçe 19 Mayıslar, geçmiş ve geleceğimizin yıkılmaz köprüsü olarak milli şuurumuzun temel taşı vazifesini üstlenmeye devam edecek.

Ben bu duygular içinde tüm vatandaşlarımızın ‪19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bu coşkunun sonsuza kadar yaşamasını yürekten temenni ediyorum.''


Mersin Büyükşehir, Sahilde 5 Yeni Mekan İçin Çalışmalarını SürdürüyorÖnceki Haber

Mersin Büyükşehir, Sahilde 5 Yeni Mekan...

Bakan Pakdemirli: 57 İlde 18.892 çiftçimize destek ödemelerine başladıkSonraki Haber

Bakan Pakdemirli: 57 İlde 18.892 çiftçim...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar