Beypazarı

Trump: Avrupa'dan ABD'ye önümüzdeki 30 gün için bütün seyahatler yasaklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Trump: Avrupa'dan ABD'ye önümüzdeki 30 gün için bütün seyahatler yasaklandı
Koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin açıklamada bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa Birliği'ni (AB) yeteri kadar önlem almamakla suçladı. Koronovirüs için "En üst düzeyde sağlık tedbirleri aldıklarını söyleyen Trump, Avrupa'dan ABD'ye önümüzdeki 30 gün için bütün seyahatler yasaklandığını ifade etti.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin açıklamada bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa Birliği'ni (AB) yeteri kadar önlem almamakla suçladı. Koronovirüs için "En üst düzeyde sağlık tedbirleri aldıklarını söyleyen Trump, Avrupa'dan ABD'ye önümüzdeki 30 gün için bütün seyahatler yasaklandığını ifade etti. 'Gençler koronavirüse yakalansa bile iyileşmeleri mümkün' diyen Trump, 'Mecbur kalmadıkça kalabalık yerlere gidilmemesi uyarısında bulunuyoruz. ABD için koronavirüs tehdidi az' açıklamasını yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump, Kovid-19 salgınına ilişkin açıklamalarda bulunarak Avrupa Birliği'ni (AB) yeteri kadar önlem almamakla suçladı.

"En üst düzeyde sağlık tedbirleri aldık. Virüsün yayıldığı ülkelere seyahat kısıtlaması getirdik" diyen Trump, "AB aynı tedbirleri almakta yetersiz kalmış ve Çin'e ulaşımı engellememiştir" ifadelerini kullandı.

'AVRUPA'DAN SEYAHATLER ASKIYA ALINDI'

Beyaz Saray'daki Ovak Ofis'ten 'ulusa sesleniş' konuşması gerçekleştiren ABD Başkanı, "Avrupa'dan gelen yolcular sebebiyle ABD'de de vakalar arttığını görüyorum. Avrupa'dan ABD'ye 30 gün boyunca bütün seyahatleri yasaklıyoruz" açıklamasını yaparak "Avrupa'dan ABD'ye gelen her şey bu kısıtlamalara dahil olacak. Bu, İngiltere için geçerli olmayacak" diye kaydetti.

 

 


Hava DurumuÖnceki Haber

Hava Durumu

Koronavirüs nedeniyle NBA maçları askıya alındıSonraki Haber

Koronavirüs nedeniyle NBA maçları askıya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!