Beypazarı
target english

TÜİK'te Başkan Değişikliği, Başkanlığa Muhammed Cahit ŞİRİN Vekaleten Atandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TÜİK'te Başkan Değişikliği, Başkanlığa Muhammed Cahit ŞİRİN Vekaleten Atandı
Abone ol
Türkiye İstatistik Kurumu Başkan Vekili Yinal YAĞAN'ın 22 Mayıs 2020 tarihi itibari ile Sümer Holding’e Genel Müdür olarak atandığını, Türkiye İstatistik Kurumu'nun Başkanlığına Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Muhammed Cahit ŞİRİN'in vekaleten atandığını açıkladı.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkan Vekili Yinal YAĞAN'ın 22 Mayıs 2020 tarihi itibari ile Sümer Holding’e Genel Müdür olarak atandığını, Türkiye İstatistik Kurumu'nun Başkanlığına Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Muhammed Cahit ŞİRİN'in vekaleten atandığını açıkladı.

Türkiye İstatistik Kurumu'ndan yapılan açıklamada:''Türkiye İstatistik Kurumu Başkan Vekili Sayın Yinal YAĞAN, 22 Mayıs 2020 tarihi itibari ile Sümer Holding’e Genel Müdür olarak atanmıştır. Türkiye İstatistik Kurumunun Başkanlığına ise Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Sayın Muhammed Cahit ŞİRİN vekaleten atanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''denildi.

Muhammed Cahit ŞİRİN Kimdir?

1984 yılında İstanbul’da doğan Muhammed Cahit ŞİRİN, ilk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamladı. Şirin, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra Ford, BP, Abbott gibi uluslararası firmalarda uzman ve yöneticilik pozisyonlarında görev yaptı.

2018 yılında Türkiye İstatistik Kurumu’nda göreve başlayan Muhammed Cahit ŞİRİN, en son başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu. 22 Mayıs 2020 tarihinden itibaren TÜİK Başkanlığı görevine vekâleten getirilmiştir. Muhammed Cahit ŞİRİN iyi derecede İngilizce bilmektedir.


BTC Türk Yeni Malatyaspor bir futbolcu ve bir personelde koronavirüsÖnceki Haber

BTC Türk Yeni Malatyaspor bir futbolcu v...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin gücünü, zenginliğini, refahını çok daha yükseklere taşıyacağızSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin gücün...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar