Beypazarı
target english

Türk Demiryolu Zirvesi 21-24 Ekim 2020 tarihinde Sirkeci Garı’nda

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türk Demiryolu Zirvesi 21-24 Ekim 2020 tarihinde Sirkeci Garı’nda
Abone ol
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı  21 – 24 Ekim 2020 tarihinde Sirkeci Garı’nda Türk Demiryolu Zirvesi'nin ve yabancı binlerce katılımcıyla gerçekleştirileceğini duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı  21 – 24 Ekim 2020 tarihinde Sirkeci Garı’nda Türk Demiryolu Zirvesi'nin ve yabancı binlerce katılımcıyla gerçekleştirileceğini duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada:''Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın vizyonu doğrultusunda sektör paydaşlarının karşılıklı bilgi alışverişi ve ilişki ağlarının geliştirilmesine katkı sağlamak üzere Türk Demiryolu Zirvesi yerli ve yabancı binlerce katılımcıyla 21 – 24 Ekim 2020 tarihinde Sirkeci Garı’nda gerçekleştirilecektir.

Türk Demiryolu Zirvesi, pandemi dönemi zorluklarına rağmen, sektör paydaşlarının bir araya gelme ihtiyacına yönelik düzenlenecektir.

Sosyal mesafe kuralları gereğince, sınırlı sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilecek zirve, sosyal medya platformları, zirve web sitesi ve mobil uygulamalar dahil, tüm online platformlarda canlı olarak yayınlanacaktır.''denildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu faaliyetler bildirildi:

Zirve Kapsamında Çeşitli atölyeler Gerçekleştirilecek

Seyahat Fotoğrafçılığı Atölyesi

Seyahat etmeyi seven ve anılarını ölümsüzleştirmek isteyen meraklıların bir araya geleceği atölye, profesyonel fotoğrafçılık ile ilgili temel bilgi ve becerilerin öğretimini kapsamaktadır. Katılımcıların edindikleri becerileri profesyonel bir hobi halinde devam ettirebilmeleri hedeflenmektedir.

Minyatür Atölyesi

Minyatür sanatı; geleneksel bir Türk sanatıdır. Işık, gölge ve perspektif olmaksızın anlatılmak istenen konunun eksiksiz şekilde anlatıldığı canlı resim ve portre olarak tanımlanmaktadır. Konuya ilgili kişilerin katılımı ile gerçekleştirilecek olan atölyede katılımcılara tarama ve boyama teknikleri öğretilecek ve örnek uygulamalar yapılacaktır.

Fütürist Tren Tasarım Atölyesi

Atölyeyi gerçekleştirecek olan uzman tasarım ekibi ile birlikte bir gün sürecek eğitim ve atölye çalışması gerçekleştirilecektir. Atölyeye katılacak genç tasarımcıların yeteneklerini sergileyecekleri ve konunun uzmanlarından eğitim alacakları bir atölye deneyimi yaşanacaktır.

Deneyim alanları

Demiryolu odağında gerçekleştirilecek olan keyifli ve farklı aktiviteler deneyim alanında katılımcılara sunulacak

Markalı Ürünler Vagonu

TCDD store için üretilen ürünlerin sergilenerek satışa sunulacağı alandır.

Doğu Ekspresi Özel Sergisi

“Tam O An” Doğu Ekspresi Fotoğraf Yarışmasına katılan kişilerin fotoğraflarının sergileneceği alandır.

Demiryolu Müzesi

Sirkeci Gar’ında bulunan ve kullanılmayan rayların üzerinde TCDD’ye ait eski tren, lokomotif vb. araçların müze şeklinde sergileneceği alandır.

Tarihi Kıyafetler Sergisi

TCDD personelleri için geçmişten günümüze tasarlanmış üniformaların sergileneceği alandır.

Programın detaylarına https://www.turkdemiryoluzirvesi.com'dan ulaşılabilir

 

 


Mobil Ekipler 21 bini Aşkın Çocuğu Sokaktan KurtardıÖnceki Haber

Mobil Ekipler 21 bini Aşkın Çocuğu Sokak...

Bakan Karaismailoğlu: 5 Yeni Havalimanı Projemiz Tamamlandığında Havadaki Gücümüz Daha Da ArtacakSonraki Haber

Bakan Karaismailoğlu: 5 Yeni Havalimanı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar