Beypazarı
target english

Türkiye Güreş Federasyonu Antalya'da gelişim kampı düzenledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye Güreş Federasyonu Antalya'da gelişim kampı düzenledi
Abone ol
Türkiye Güreş Federasyonu, başkan  Musa Aydın'ın girişimleriyle büyük bir çalışmanın daha altına imza attı. Doğu illerimizde  güreşi canlandırmak ve alt yapıya destek sağlamak için başlatılan proje kapsamında Antalya'da gelişim kampı düzenlendi.

Türkiye Güreş Federasyonu, başkan  Musa Aydın'ın girişimleriyle büyük bir çalışmanın daha altına imza attı. Doğu illerimizde  güreşi canlandırmak ve alt yapıya destek sağlamak için başlatılan proje kapsamında Antalya'da gelişim  kampı düzenlendi.

Kampa  Doğu ve Güneydoğu bölgesinde ki 20 ilden 60 antrenör ve 300 civarında sporcu katılacak. Sporcular  antrenman yaparken,  antrenörler için de eğitim ve gelişim semineri düzenlenecek. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın yaptığı açıklamada Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde çok sayıda  yetenekli güreşçinin olduğuna dikkati çekerek "Amacımız bu yetenekli gençleri Türk sporuna kazandırarak kötü alışkanlıklardan ve kötü niyetli insanlardan korumak. Ayrıca  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde  hükümetimiz, hizmetlerini doğu, batı, güney, kuzey demeden  ülkemizin dört bir yanına nasıl eşit ve adaletli bir şekilde dağıtıyorsa  bizlerde Türkiye Güreş Federasyonu olarak, tüm imkanlarımızdan bütün gençlerin eşit bir şekilde yararlanmasını hedefliyoruz.  Özellikle Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun büyük destekleriyle bizlerde güreş adına Doğu ve Güneydoğu illerimizde dev bir adım atıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda doğu  illerimize  yaptığım ziyarette bu konuda önemli adımlar attık. Şimdi de Antalya'da  sporcu ve antrenörlerimiz için bir gelişim  kampı düzenledik. Ayrıca önümüzdeki günlerde de il temsilcilerimizin katılımıyla Doğu illerimizde  güreşi canlandırmak ve alt yapıya destek sağlamak için bir kamp daha düzenleyeceğiz.  Biz doğu illerimizi  çok önemsiyoruz. İnşallah ilerleyen zamanlarda Doğu ve Güneydoğu'dan  Kerem Kamal, Doğan Kara gibi Avrupa ve  dünyada madalya alan daha nice  sporcuları yetiştireceğiz." dedi.

Antalya'da düzenlenen gelişim kampında  Avrupa şampiyonu Metin Kaplan ve dünya şampiyonu Nazmi Avluca antrenörlere teknik ve taktik konusunda seminer verecek. 3 grup halinde düzenlenecek olan gelişim kampında birinci grup 18-25 Ekim tarihleri arasında yapılacak ve Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Bitlis, Elazığ, Iğdır, Kars, Malatya, Muş ve Şanlıurfa'dan katılımcılar yer alacak. 2. Grup 25-Ekim 1 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek ve Batman, Diyarbakır, Hakkari, Siirt, Şırnak ile  Van illerinden sporcu ve antrenörler katılacak. 3. Grup  ise 1-8 Kasım tarihlerinde bölgede ki tüm  Kadın güreşçilerin katılımıyla gerçekleştirilecek.


İBB Yeni Taksi Yönetim Modelini TanıttıÖnceki Haber

İBB Yeni Taksi Yönetim Modelini Tanıttı

Medipol Başakşehir, Leipzig karşısındaSonraki Haber

Medipol Başakşehir, Leipzig karşısında

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar