Beypazarı
target english

Türkiye, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya'nın Katılımıyla Özel Kuvvetler Tatbikatı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya'nın Katılımıyla Özel Kuvvetler Tatbikatı
Abone ol
Milli Savunma Bakanlığı Türkiye, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya’dan Özel Kuvvet unsurlarının katılımıyla 25 Eylül 2020 tarihine kadar sürecek olan Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatının, Romanya’da gerçekleştirildiğini duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı Türkiye, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya’dan Özel Kuvvet unsurlarının katılımıyla 25 Eylül 2020 tarihine kadar sürecek olan Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatının, Romanya’da gerçekleştirildiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanşığı'ndan yapılan açıklamada:''Türkiye, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya’dan Özel Kuvvet unsurlarının katılımıyla 25 Eylül 2020 tarihine kadar sürecek olan Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı, Romanya’da gerçekleştiriliyor.

1. Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı Türkiye, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya’dan Özel Kuvvet unsurlarının katılımıyla 14-25 Eylül 2020 tarihleri arasında Romanya’da icra edilmektedir.

2. Tatbikatın maksadı; Balkan ülkelerinin Özel Kuvvetleri arasında dostluk, iş birliği ve koordinasyonu geliştirmek, karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak, birlikte harekât icra edebilme kabiliyetlerini geliştirmektir.

3. Romanya Özel Kuvvetler Komutanlığı ev sahipliğinde icra edilmekte olan tatbikata Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığından; 1 özel kuvvet timi, 1 karargâh personeli olmak üzere toplam 12 personel ile katılım sağlanmaktadır.''denildi.

 


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin kutlu yürüyüşüne set çekilmesine müsaade etmeyeceğizÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin kutl...

Türkiye Koronavirüs Son Durum: Toplam Vefat Sayısı 7.315 Toplam Vaka 298.039 Toplam İyileşen Hasta 263.745Sonraki Haber

Türkiye Koronavirüs Son Durum: Toplam Ve...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar