Beypazarı
target english

Ulaş Karasu Uzaktan Eğitim İle Alakalı Konuştu: Evinde internet dahi bulunmayan aileler var

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ulaş Karasu Uzaktan Eğitim İle Alakalı Konuştu: Evinde internet dahi bulunmayan aileler var
Abone ol
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin mart ayından bu yana koronavirüs salgını ile mücadelede yaşadığı sorunlara değindi.

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin mart ayından bu yana koronavirüs salgını ile mücadelede yaşadığı sorunlara değindi.

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin koronavirüs salgını ile mücadele süresi içinde birçok işyerinin kapandığını, milyonlarca vatandaşın işsiz kaldığını ileri sürdü.

İktidarın, koronavirüsle mücadelede sınıfta kaldığını iddia eden Karasu, bu süreçte en fazla mağduriyeti de çocukların yaşadığını savunarak, şunları söyledi:

"Çocuklarımız okullarına gidemiyor, eğitimlerine EBA üzerinden devam etmeye çalışıyorlar. Evinde internet dahi bulunmayan aileler var. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'ta 1,5 milyon çocuğun uzaktan eğitiminde sorun olduğunu belirterek 'bu bizim için problem' demişti. Sadece Ağrı'nın Diyadin ilçesinde 5 binin üzerinde çocuğumuz internet altyapısının olmayışından dolayı eğitimden mahrum bırakılmıştır. Cumhuriyet, İstanbul'daki çocuğa da Ağrı'daki çocuğa da eşit fırsatlar sunar. Cumhuriyetin temel felsefesi budur. AKP iktidarında görev yapmış tüm Milli Eğitim Bakanları maalesef Cumhuriyetin bakanları olamamış, çocuklarımıza eğitimde eşitliği sağlayamamıştır."

Karasu, sorunun sadece Diyadin'de değil, seçim bölgesi Sivas dahil yurdun dört bir yanında yaşanmaya devam ettiğini dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, EBA'da yaşanan yoğunluğun sevindirici olduğunu ifade ettiğini anımsatan Karasu, "Öğrencilerin yarısından fazlası EBA'ya giriş imkanı bulamazken, EBA'da nasıl bir yoğunluk yaşanmaktadır Sayın Bakan? 6 aydır sürecin bu noktaya geleceğini bildiğiniz halde neden doğru düzgün bir altyapı çalışması gerçekleştirmediniz?" şeklinde konuştu.

Ulaş Karasu, asıl sorunun kaynağının Türk Telekom'un özelleştirmesinden kaynaklandığını savundu.

Altyapıya önem vermeyenlerin yaşanan sorunun baş sorumlusu olduğunu ileri süren Karasu, "Dünya 5G erişim hızıyla internete erişim sağlarken, Türkiye'de şehir merkezlerinde, ilçelerde internet erişiminin olmaması tam anlamıyla bir fiyaskodur." değerlendirmesinde bulundu.


Bakan Pekcan, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracat Şampiyonları Ödül Töreninde KonuştuÖnceki Haber

Bakan Pekcan, Çimento, Cam, Seramik ve T...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık hem sahada hem de masada asli yeri olan bir ülke durumundayızSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık hem sahada...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar