Beypazarı
target english

Yavuz Ağıralioğlu: Atanmış insanların, seçilmiş insanların ne yapacağını sınadık, onun için sessiz kaldık gibi cümlelerini kabul etmemiz mümkün değildir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yavuz Ağıralioğlu: Atanmış insanların, seçilmiş insanların ne yapacağını sınadık, onun için sessiz kaldık gibi cümlelerini kabul etmemiz mümkün değildir
Abone ol
İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, "Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde alışmamızı istedikleri şey bürokratların siyasetçilere parmak sallaması ise biz asla böyle bir şeye alışmayacağız” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, "Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde alışmamızı istedikleri şey bürokratların siyasetçilere parmak sallaması ise biz asla böyle bir şeye alışmayacağız” dedi.

Ağıralioğlu, Bahçeli’nin ‘eve dön’ çağrısı konusunda da, “Bizim ev hayalimiz herkesin tok olduğu, herkesin yarınından umutlu olduğu, hak edenin hak ettiğini bulduğu, adaletin herkesin sığınacağı liman olduğu bir ülke hayal ediyoruz, bunun için alın teri döküyoruz." diye konuştu. 

Ağıralioğlu düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:

BÜROKRATLARIN PARMAK SALLAMASI:

Joe Biden meselesi muhalefetin sessiz kaldığı ithamlarıyla birleşip, iktidarın muhalefeti denediği, millilik ve yerlilik kantarına çıkardığı bir uygulama alanı haline dönüştürülmeye çalışılıyor. Atanmış insanların, seçilmiş insanların ne yapacağını sınadık, denedik onun için sessiz kaldık gibi cümlelerini kabul etmemiz mümkün değildir. Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde alışmamızı istedikleri şey bürokratların siyasetçilere parmak sallaması ise biz asla böyle bir şeye alışmayacağız. Atanmış bir adamın siyasetçiler ile ilgili deneme sınama cümlelerine asla razı olamayız, katlanamayız.

Fahrettin Altun 25 katlı binada iletişim başkanlığı yürütüyorsa o kendisine tahsis edilmiş binadan devletin büyüklüğüne, milletin büyüklüğüne, sorumluluklarımızın büyüklüğüne uygun açıklamalar yapmalıdır. Joe Biden ve benzeri hevesleri olan Türk demokrasisine, Türk yönetimine bu kabil hadsiz, haksız, terbiyesiz ithamlarla ayar vermeye çalışanlara cevap mahiyetinde bir şey yapılmak isteniyorsa mecliste grubu bulunan partilerin ortak deklarasyonu ile bu yapılabilir. 

YUNANİSTAN’A MESAJ:

Doğu Akdeniz’le ilgili durduğumuz yer toplu iğne ucu kadar menfaatimizden vazgeçemeyiz. Devletimizin menfaatlerinin arkasında dururuz. Devletimizin, milletimizin menfaati söz konusu olunca bizim partimizin amblemi Albayraktır, adı da Albayrak partisidir.

SEÇİM BARAJI:

Biz baraj problemi olan bir parti değiliz. Ama baraj demokrasinin önünde bir engeldir. Hükümet bu ara üzüm yemek yerine bağcıyı dövmek hevesindedir. Barajı konuşuyor olmalarının sebebi cumhur ittifakının karşısında millet ittifakının başarısı iktidarı tedirgin etmiş olabilir. "

BAHÇELİ’YE YANIT:

Tepkilerimiz çok net, çok açık. Devletin milletin menfaatlerine kastetmiş herkese çok anlaşılır tepkiler koyuyoruz. Bize hatırlattığı Bahçeli’nin cılız tepkileri şöyle cevaplamalıyım, bize hatırlattığı gibi iktidara da yapabilmiş olmasını arzu ederdim. 35 milyon Türkü yutmaya kalkmış Çin’e Sayın Cumhurbaşkanı’nın tepkisiz sessiz kalmasını hatırlatmasını isterdim. Kendisine ahmaklık etme diyen Tramp’a mektubu çok daha devlet ciddiyetimize, milletimizin büyüklüğüne uygun vermiş olmasını teminen uyarılarda bulunmasını arzu ederdim. Sınırımızın altında PKK’ya devlet kurdurmaya teşebbüs etmiş Trump’a böyle cılız bir millet hissi verme Sayın Cumhurbaşkanım demesini arzu ederdim. Karabağ’da, İdlib’de başımıza gelmiş onca felakette, çocuklarımıza yapılan o hain saldırıdan sonra Putin’e verilen o cevabın ne kadar cılız olduğunu Sayın Erdoğan’a hatırlatmasını çok arzu ederdik. Kastettiği şey Bahçeli’nin Biden’e verilen tepkilerin yetersizliği ise tam olarak ne söylememizi murad ediyor. Böyle bir açıklama alçaktır dedik, böyle bir açıklama kimsenin tenezzül edemeyeceği bir şeydir dedik, ortak deklarasyon açıklayalım dedik, ne dememizi bekliyorlar. "


Ankara'da belirlenmiş alanların dışındaki ormanlık alanlarda her türlü ateş ve mangalın yakılması yasaklandıÖnceki Haber

Ankara'da belirlenmiş alanların dışındak...

CHP'den 3 Bakana Kıraathaneciler İçin MektupSonraki Haber

CHP'den 3 Bakana Kıraathaneciler İçin Me...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar