Beypazarı

Yayılan Videoda Konuşma Yapan Doktordan Açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yayılan Videoda Konuşma Yapan Doktordan Açıklama
Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi’nde görevli doktor Güle Çınar’ın “Aslında kontrollü gidiliyordu ama Umre işi mahvetti. Şu an artık binlerle konuşabiliriz vaka sayısı olarak. Söylendiği gibi 100'lerde değiliz artık” ifadelerini kullandığı video sosyal medyada yayıldı.

Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi’nde görevli doktor Güle Çınar’ın “Aslında kontrollü gidiliyordu ama Umre işi mahvetti. Şu an artık binlerle konuşabiliriz vaka sayısı olarak. Söylendiği gibi 100'lerde değiliz artık” ifadelerini kullandığı video sosyal medyada yayıldı. Videoya ilişkin açıklama yapan  Çınar “Konuşmamın tamamı kaydedilip paylaşılabilseydi olumsuzluk yaratma amacım olmadığı anlaşılabilirdi” dedi ve özür diledi.

Ankara Üniversitesi ise olaya ilişkin soruşturma başlatıldığını duyurdu: “Bugün sosyal medyada dolaşan Hastanemizle ilgili video görüntüsü hakkında Uz. Dr. G. Çınar’ın açıklaması ektedir. Konuyla ilgili inceleme başlatılmış olup gerekli uyarılar yapılmıştır.”

Üniversite'nin Doktor Çınar'ın 'özür' sözlerinin de eklendiği açıklamasında 18 Mart 2018 tarihi yer aldı. Bu yanlışlığa da tepki gelince ikinci bir açıklama yapılarak tarih düzelzildi.  

Üniversite tarafından Çınar’a özür diletilmesine tepkiler geldi. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Sinan Adıyaman, Twitter hesabından, “Sen özür dileyecek bir şey yapmadın sevgili meslektaşım! Günlerdir gece gündüz çalışıyor, koşturuyorsun. Eline, emeğine, yüreğine sağlık!” derken, TTB Tıp Öğrenci Kolu “Hocalarımızın yaşatmak için durmadan çalıştığı bu süreçte böyle bir duruma maruz bırakılmasını kabul etmiyoruz” paylaşımında bulundu.


Meslek Liseleri Tek Kullanımlık Çatal Bıçak ÜretecekÖnceki Haber

Meslek Liseleri Tek Kullanımlık Çatal Bı...

Sağlık Bakanı Koca: Tüm hastanelere yeni koronovirüs kiti dağıtılacakSonraki Haber

Sağlık Bakanı Koca: Tüm hastanelere yeni...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!