Beypazarı
target english

Yunanistan Deniz ve Hava Kuvvetlerinde Yüksek Alarm Durumuna Geçildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yunanistan Deniz ve Hava Kuvvetlerinde Yüksek Alarm Durumuna Geçildi
Abone ol
Türkiye ve Yunanistan arasındaki Doğu Akdeniz gerilimi artarken, Yunanistan ordusunda tatildeki askerler göreve geri çağırıldı.

Türkiye ve Yunanistan arasındaki Doğu Akdeniz gerilimi artarken, Yunanistan ordusunda tatildeki askerler göreve geri çağırıldı.

The Guardian'ın haberine göre, Yunanistan, tatildeki deniz ve hava kuvvetleri mensuplarını geri çağırdı.

Yunanistan, Doğu Akdeniz'de potansiyel olarak kârlı açık deniz enerji rezervlerinin araştırılması konusunda Türkiye ile gerginlik artarken , tatilden gelen deniz ve hava kuvvetleri askeri güçlerini yüksek alarm durumuna geçirdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Türkiye'yi hedef alan dünkü açıklamasının ardından Paris yönetimi iki Rafale savaş jeti ve bir fırkateyni bölgeye gönderdiğini duyurdu. Macron, açıklamasında Doğu Akdeniz'deki askeri varlıklarını artıracaklarını belirterek, "Türkiye'nin bu bölgede yürüttüğü doğalgaz arama konusundaki tek taraflı faaliyetleri gerginliğe neden oluyor" demişti.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Doğu Akdeniz'deki gerilimi görüşmek üzere Cuma günü Viyana'da bir araya gelecek. Cuma günü Avrupa Birliği Dış İlişkiler Komitesi olağanüstü toplantısında da Doğu Akdeniz'deki durum masaya yatırılacak.

Salı günü Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi, yeni NAVTEX ilan edilmesinin ardından Kıbrıs'ın güneybatı açığındaki bölgeye ulaşırken, Türk hücumbotu Antalya'nın Kaş ilçesi önüne, Yunan hücumbotu ise Meis Adası önüne demirledi. Yunanistan, Ankara'nın hamlesinin "yasa dışı" olduğunu savunmuştu.


Kemerburgaz Kent Ormanı'nda Nostaljik YolculukÖnceki Haber

Kemerburgaz Kent Ormanı'nda Nostaljik Yo...

Üniversitelerin Eğitim Öğretim Takvimi 1 Ekim 2020 Sonrası BaşlayacakSonraki Haber

Üniversitelerin Eğitim Öğretim Takvimi 1...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar