Abidin Özçelik: Gökdelenden Atlayacağım, Sayısal Loto Sonuçlarını Tahmin Edeceğim

Yetenek Sizsiniz Türkiye'de tanındı. Yaptığı extream şovlarla ve akıl okuma yeteneği ile yüzlerce gösteriye imza attı. İnternet üzerinde binlerce kişiye ulaşmanın ardından rekor denemesi için şimdilerde 4 metre boyunda 3 metre eninde içerisi su dolu bir cam fanusun içerisine girip 3 gün 4 gece yaşayacak ve 5. günün ardından rekor denemesi için dalışa geçecek.

Abidin Özçelik: Gökdelenden Atlayacağım, Sayısal Loto Sonuçlarını Tahmin Edeceğim

Yetenek Sizsiniz Türkiye'de tanındı. Yaptığı extream şovlarla ve akıl okuma yeteneği ile yüzlerce gösteriye imza attı. İnternet üzerinde binlerce kişiye ulaşmanın ardından rekor denemesi için şimdilerde 4 metre boyunda 3 metre eninde içerisi su dolu bir cam fanusun içerisine girip 3 gün 4 gece yaşayacak ve 5. günün ardından rekor denemesi için dalışa geçecek.

Önümüzdeki günlerde yine bir deneme için  gökdelenden aşağı atlayacağını söyledi. Yetenek Sizsiniz Türkiye'de yaptığı ve hala açıklanamayan şovun ardından tekrar televizyon kanallarında canlı yayında Sayısal Loto Sonuçları'nı tahmin edeceğini söyledi.

Ankara'da doğup burada yaşayan ABİDİN ÖZÇELİK'i ''YETENEK SİZSİNİZ TÜRKİYE'DE'' tanıdık. Küçük yaşlarda illüzyon ve mentalizme başlayan Özçelik ilerleyen günlerde yeni bir rekora imza atmak için çalışmalara başladığını söyledi. Bir dönem rock grubu olup  Türkiye'nin çeşitli mekanlarında sahne aldıktan sonra kendini ve sahne deneyimlerini daha ileriye taşıyıp ''İLLÜZYON ve MENTALİZM'' e verdi. Okul hayatına Ankara'da devam eden Abidin Özçelik sınırlarını zorlayıp kendisini ''GÖKDELENDEN AŞAĞI ATACAĞINI'' söyledi. Türkiye'nin her bölgesinde gösteriler yapan Özçelik bizi daha çok şaşırtmaya devam edeceğe benziyor. Röportajımızın başında ''Bize bir gösteri yapar mısın?'' dediğimizde ''Kredi kartı şifrenizi biliyorsunuz şimdi onu düşünün'' dedi ve elindeki bir kağıda yazıp bize gösterdi. Akıl okuma ve yönlendirme sanatıyla da yakından ilgilenen Özçelik'le sonrasında röportajımıza devam ettik.

-Bir Sihirbaz olmadığını idda ediyorsun, peki tam olarak nesin ne yapıyorsun bunun adı tam olarak nedir?
Ben bir illüzyonistim aynı zamanda mentalist ve bunun yanında hipnoz eğitimi aldığım ve gösterilerde bunu kullandığım içinde bir hipnotistim.

-Mesela yönlendirme dedin şu an beni yönlendirebilir misin?
Tabii. Mesela okuyanlarda yapabilir parmaklarınıza bakın sadece ileriye ve sadece daha derine. Kendinizle ilgili bazı hayalleriniz var ve bu hayallerinizi gerçekleştirmek için yanınızda kimsenin olmadığını düşünün ve şimdi aklınızdan bir rakam geçirin 1 ve 10 arasında bu rakam dengenizi bozmayacak bir rakam olacak ve bu rakam ''7'' .

-Gerçekten şaşırtıcı bunu nasıl yaptın?
Ben bir sanatçıyım ve yönlendirme uzmanı. Her kelimemin hatta her harfimin içerisine gizli kilit rakamlar yerleştiriyorum ve beyninize ''7'' demesi için komut veriyorum sadece apaçık yönlendiriyorum.

-Peki gösterilerinde ya da başka bir alanda yanıldığın oluyor mu hiç?
Elbette oluyor. Ben bir insanım yani bir denek ya da bir yapay zeka değilim ve yaptığım her gösterinin ardından ''bu kesin budur'' demiyorum ama %90'da insanları yönlendirdiğim içinde olma olasılığı genellikle yüksek oranda.

-Dünya çapında bu işi iyi yapan insanlar var, beğendiğin ya da örnek aldığın isimler var mı?
Ben birden fazla sanatçının yeteneğine sahibim. David Blaine'nin kart şovlarına, Houdini'in Extream şovlarına,  Lior Suchard'ın hafıza ve mentalizmine, Criss Angel'in havasına, Johnny Depp'in karakterine, Steven Tyler'in profiline ve Axl Rose'n sahnesine. Kendime güveniyorum ve öz güvenim sayesinde dahada ileriye gideceğime inanıyorum. Çünkü ışığı seviyorum ve aydınlık daima benim arkamda, sağımda, solumda. ''MİNNETTARIM''

-Peki şovlarını neden hemen gerçekleştirmiyorsun?
Türkiye standartlarına uygun şovlar yazmaya çalışıyorum. Çünkü bazen bu konuda en büyük zararı ben görebiliyorum şartlar uygun olmadığı için şovlarıma izin alamıyorum. Tehlike ve aksiyon işin içine girince daha farklı durumlarla karşılaşıyorum. İnsanların imkansız dediği işleri yapmak o kadar kolay değil.

-Yetenek Sizsiniz Durumu nasıl gerçekleşti peki?
Biranda oldu ve girip kendimi ve yapabileceklerimi insanlara göstermek istedim ve dünya çapında bir şov yaptığım için sosyal medyada da insanların dikkatini çabuk çektim. Özellikle arabayla attığım o taklalardan sağ kurtulmam şov deneyimlerime daha da büyük katkılar sağladı. Bilirsiniz Hayalet Sürücü filmini. Önümüzdeki günlerde bunu gerçekleştirmek için çalışmalara başlayacağım. Motorsikletle helikopterlerin üzerinden atlayamam ama 20 tane otobüsün üzerinden atlayacağım. İlerleyen zamanlarda şartlar uygun olursa helikopterlerin üzerinden de taklalar atmaktan asla kaçınmam.

-Neden extream tehlikeli şovlar seçiyorsunuz?
Çünkü benim bir sınırım yok ve sınırım olmadığı için her şeyi yapabileceğime inanıyorum kendime zararı olup olmayacağını da biliyorum. Ve ne zaman nerede bana bir şey olacağını tahmin etmem elbette zor değil.

-Daha büyük hedeflerin var mı?
Elbette var. ''İSTANBUL BOĞAZINI ORTADAN 2'YE AYIRIP GEÇECEĞİM'' ve yakın zamanda olacak bir şey daha var '' YÜKSEK BİR GÖKDELENDEN ÜZERİMDE HERHANGİ BİR ŞEY OLMADAN ATLAYACAĞIM'' dediğim gibi bir sınırım yok ve sınırım olmadığı için her şey yapabilecek kuvvete sahibim.

-Dizilerden teklif alıyor musun?
Eve hatta şu anda reytingleri yüksek olan 2 önemli diziden teklifler aldım fakat önce işim ve planlarım var bunları gerçekleştirdikten sonra belki bir sinema filminde oynayabilirim. Bu da bilim kurgu olmalı. Ya da bakarsınız kendi filmimi çekerim çok çok uzun yıllar sonra.

-Eğitim aldın mı bu yeteneğini nasıl keşfettin?
Evet eğitim aldım ve ben bu eğitimi aldığım sıralarda etrafımda o kadar çok insan gördüm ki; açıklayamadığım ve beni içerisine alan ışığa minnettarım. Kendimi yeniden buldum ve bulduğum yerde değerli hissetmeme neden olan bir yeteneğe sahip oldum. Bu meslek edindirme kursu gibi olsa da benim bir kalp ameliyatı yapan doktordan ya da birharf öğreten öğretmenden ya da düzeni sağlayan politikacıdan bir farkım yok. Bu bir eğitim ve ben bir eğitimin ürünüyüm. Hissettiklerimi, yapabildiklerimi kendime ya da doğuştan gelen bir yeteneğe değil bana bu süreçte destek olan, arkamda duran ve beni daha ileriye gitmem için sebep olan hocalarıma borçluyum.

-Kendini ileride nerede görüyorsun?
Dünya çapında işler yapma amacındayım ve benim tek derdim güzeli daha güzel yapmak. İnsanların kendilerini değerli hissetmeleri için sebepler yaratmak işte o zaman dünya daha çok güzelleşecek ve daha anlamlı zamanların farkında olacaklar. Ve ben iyi bir hayal ürünüyüm insanların olmaz, imkansız dedikleri şeyleri gerçekleştirdiğimde aslında kurdukları hayallerin o kadarda zor olmadığını, yapabileceklerini gösteriyorum.

-Sen bir Super Kahraman mısın?
Hayır, ben çok iyi bir Hayalperestim. İnsanların hayallerine, amaçlarına, değerli hissettiği anlarına ulaşmaları için yol gösteren bir Hayalperest. Hayallerimi izliyorum, peşinden gidiyorum ve gerçekleştiriyorum. Her sahnemin sonunda da bunu insanlara söylüyorum: ''HAYALLERİNİ İZLE DOSTUM SADECE HAYALLERİNİ ÇÜNKÜ HEPİMİZ GENÇ ÖLÜYORUZ!...''

-Duygusal bağlarınız nasıl, kız arkadaşınız var mı?
Hayır yok olmaması içinde bir sebep yok aslında, ben gerçeği arıyorum ve gerçeği bulduğumda hayatıma onunla devam edeceğim. Çünkü hayat devamlılığa esastır ve bende devam ediyorum. Unutmak, hatırlamak yerine anımı yaşıyorum ve gerçeğin peşindeyim.

-Kız arkadaşınızın da aklını okuyor musunuz?
Ben herkesin aklını okuyabilirim. Bu yüzden herkes ne olursa olsun pozitif düşünmeli. Çünkü kimin ne zaman nerede aklınızı okuyacağını asla bilemezsiniz.

-Çevrende arkadaşların ya da sosyal yaşantında bu yeteneğini nasıl karşılıyorlar?
Bilirsinizki bizler çok nadir yetişen insanlarız etrafınıza baktığınızda her zaman akıl okuyan, tehlikeli şovlar yapan ya da ''ben bugün gökdelenden aşağı atlayacağım'' diyen birilerini bulamazsınız. Bu yüzden yanımda olan birilerinin sıkılma olasılığı hiç yok. Hayat doluyum, yaşamayı çok seviyorum. Zamanımı ve günlerimi arkadaşlarımla geçirmektende zevk alıyorum çünkü en değerli hissettiğim zamanlar bu zamanlar. Evet bazen günlerce evde kapalıda kalıyorum çünkü daima yeni şovlar yazmak zorundayım ve denemelerde bulunma durumundayım. Ama arkadaşlarımı ve sosyal çevremi ihmal etmediğim gibi onlarla hemen hemen her zaman deli dolu yaşantıma devam ediyorum.

-Kendini yeteri kadar başarılı hissediyor musun?
Başarılı olmak elbette herkesin istediği şey ve ben her şeye sahip olduğumu düşünüyorum. Ama bazı şeyler vardır ki kendinizden bile ödün verdiğiniz zamanlar ve ben bu zamanları yaşıyorum şuanda. Bu zamanlar bittiğinde ki yakın zamanda bitecek asıl işte o zaman benim hayatım başlıyor olacak. Ve işte o zaman sınırımı aşıp değerli hissettiklerimin farkına varıp hayatıma yön verebileceğim.

-Kendini bu alanda geliştirmek isteyenlere ne gibi önerilerde bulunmak istersin?
Okuyun, çok fazla okuyun ve meraklı kalın çünkü eğitim ve merak birleştiğinde sizi birilerinin keşfetmesine neden olacaktır işte o zaman göz önünde bulunmamanız için bir neden kalmayacaktır, sevgiyle kalın.

Gazete Ne Haber

HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ÇOK OKUNAN HABERLER

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Eğitimini aldığınız sektörde mi çalışıyorsunuz?

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 19.11.2019 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 19.11.2019 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 19.11.2019 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 19.11.2019 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 19.11.2019 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 19.11.2019 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 19.11.2019 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 19.11.2019 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 19.11.2019 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 19.11.2019 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 19.11.2019 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 19.11.2019 Günlük Yorumu

yukarı çık